Bukaresti öröm a BL-ben, csalódott montenegróiak

A Győr hosszabbítás után hétméteresekkel 29-26-ra kikapott a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti döntőjében a CSM Bucuresti csapatától. A macedón Vardar Szkopje zárt harmadikként, miután a bronzmérkőzésen 30-28-ra legyőzte a címvédő montenegrói Buducnost Podgoricát.

A montenegrói Buducnostot a Győr, míg a macedón Vardart a román CSM Bucuresti verte meg a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében.

A montenegróiaknak óriási csalódás volt, hogy nem jutottak a fináléba. A harmadik helyért lejátszott mérkőzésen a montenegrói együttes nehezen vette fel a ritmust. A 37. percben, 20-17-nél vezetett először három góllal a podgoricai csapat, amely öt perccel később négy gólra tudta növelni a különbséget. Negyedórával a mérkőzés vége előtt újra egyenlő volt az állás (22-22), aztán a hajrában a Vardar 28-26-os előnyre tett szert, amelyet már nem is engedett ki a kezéből, így megnyerte a találkozót, s ezzel újabb, nem várt pofont kapott a címvédő montenegrói gárda.

A döntőben sokkal nagyobb volt a tét, a Győr többször vezetett két góllal a Bukarest ellen, sőt a végső dudaszó előtt 16 másodperccel Görbicz Anita értékesített egy büntetőt, de Torstensson három másodperccel a vége előtt egyenlített (22-22), így hosszabbítás következett.

A ráadás első öt percét két góllal a Győr nyerte, ám tíz másodperccel a második periódus végét megelőzően Gulldén büntetőből egyenlített (25-25).

A finálé hétméteresekkel dőlt el a CSM Bucuresti javára, mivel a győri játékosok közül Nycke Groot és Heidi Löke kísérletét is kivédte a brazil kapus, Pessoa De Oliveira. Az utolsó román lövés a 2004 és 2011 között győri színekben kézilabdázó Aurelia Bradeanu nevéhez fűződik. Ezzel a góllal a CSM Bucuresti először hódította el a BL-trófeát.

(Forrás: MTI)

DÖNTŐ

CSM Bucuresti (román)-Győri Audi ETO KC 29-26 (13-12, 22-22, 22-24, 25-25, hétméteresekkel: 4-1)

Gólszerzők: Gulldén 14/8, Martin 3, Torstensson 3, Manea 3, Rodrigues 1, Varzaru 1, illetve Löke 8, Amorim 5, Groot 4, Sulland 3/3, Kovacsics 2, Görbicz 1/1, Broch 1, Knedlíková 1.

A 3. HELYÉRT

Vardar Szkopje (macedón)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 30-28 (14-16)

Gólszerzők: Penezic 7, Radicevic 6, Lazovic 4, Khmyrova 3, Althaus, Covic, Damnjanovic, Dembele 2-2,  Ikhneva, Klikovac 1-1, illetve Neagu 8, Bulatovic 5, Mehmadovic, Raicevic 4-4, Petrovic 3, Jaukovic 2, Cvijic, Pavicevic 1-1.